تعداد دفترچه های کنکور سراسری

تعداد و ترتیب دروس در دفترچه های کنکور سراسری

یکی از مهم ترین مسائل برای مدیریت زمان آزمون دانستن این نکته است که اصلا چند دفترچه در کنکور داریم و در هر دفترچه چه دروسی داریم. این امر اهمیت دانستن تعداد دفترچه های کنکور سراسری را برای شما نشان می دهد.

تعداد دفترچه های کنکور تجربی

برای کنکور تجربی امسال ما 3 دفترچه داریم. دفترچه شماره 1 فقط درس زیست شناسیه. این یعنی دیگه نمیتونید از بقیه درس ها زمان ذخیره کنید و بزارید واسه درس زیست شناسی.

ترتیب دروس، تعداد سولات و زمان هر دفترچه

دفترچه شماره 1 شامل 45 سوال و 45 دقیقه است.

دفترچه شماره 2 فیزیک و شیمی اه. پس میتونید زمان هاتون رو توی این دوتا درس مکمل هم قرار بدید. اما در کل 30 سوال فیزیک داریم که زمان پیشنهادی 40 دقیقه است و 35 سوال شیمی که اونم 35 دقیقه واسش نرماله. یعنی مجموعا 65 سوال و 75 دقیقه این دفترچه در اختیار شماست.

دفترچه شماره 3 هم زمین شناسی و ریاضی هستن. یعنی میتونید به هرحال زمان هاتون رو برای این دو درس میتونه با هم باشه و اگر لازم دونستید از زمان زمین شناسی بزنید واسه ریاضی که ضریبش بالاتره. در مجموع هم این دفترچه 30 سوال ریاضی و 15 سوال زمین شناسی داره که مجموعا 60 دقیقه میتونید برای این دو درس اختصاص بدید.

همچنین بخوانید :  کنکور سراسری

 

تعداد دفترچه های کنکور ریاضی

سوالات رشته ریاضی در کنکور سراسری در 2 دفترچه قرار دارد. این ترتیب معمولا تغییری نمی کند.

ترتیب دروس و زمان هر درس

دفترچه شماره 1 با 40 سوال و 70 دقیقه زمان به مجموعه دروس ریاضی اختصاص دارد.

دفترچه شماره 2 مجموعا 65 سوال و 75 دقیقه زمان دارد. از این مقدار 35 سوال برای درس فیزیک با 45 دقیقه زمان و نیز 30 سوال در درس شیمی با 30 دقیقه است.

شما باید حواستان باشد که روش های مدریت زمن آزمون را به نوعی به کار ببرید که صرفا زمان دروس یک دفترچه را میتوان به هم اختتصاص داد و نمیتوان زمان درسی که در دفترچه شماره 1 است را در دفترچه شماره 2 به کار برد.

تعداد دفترچه های کنکور انسانی

کنکور انسانی دارای 2 دفترچه است. کنکور انسانی با این که تعداد درس ها زیاده اما تعداد دفترچه ها کمه. این مسئله آزادی عمل زیادی به شما توی کنکور میده که زمان درس های متلف رو به هم قرض بدید.

ترتیب دروس

دفترچه شماره 1 ، شامل 20 سوال ریاضی و 30 دقیقه زمان پیشنهادی، علوم و فنون ادبی 30 سوال و 30 دقیقه، علوم اجتماعی و روانشناسی هر کدوم 15 سوال و جمعا برای این دو درس 25 دقیقه است. یعنی مجموعا 80 سووال و 85 دقیقه برای این دفترچه دارید.

دفترچه شماره 2 هم 20 سوال عربی و 20 دقیقه زمان برای اون، 13 سوال تاریخ و 12 سوال جغرافیا جمعا 20 دقیقه، فلسفه و منطق 20 سوال و 20 دقیقه و اقتصاد 15 سوال و 15 دقیقه است. پس یعنی جمعا 80 سوال و 75 دقیقه.

همچنین بخوانید :  تفاوت رشته ی مهندسی کامپیوتر با علوم کامپیوتر

برای مطالعه روش های مدیریت آزمون به صورت کامل اینجا کلیک کنید.