!

محصولی یافت نشد.

محصولی برای فیلتر انتخابی شما یافت نشد.

 

ایجاد پایه تحصیلی قوی و زمینه سازی برای رشد آموزشی دانش آموزان بهتر است در سنین پایین تر مانند مقطع متوسطه اول و یا ابتدایی صورت گیرد. این امر رشد تحصیلی را به مراتب ساده تر و نیز پر بازده تر می کند.

رفتار سازی راه حل مشکل

مطالعه یک رفتار است. درست مانند هر رفتار دیگری، اصلاح رفتار مطالعاتی هم یک فرایند زمان بر و نیز نیازمند پیگیری مستمر و تمرین است.
دانش آموزان متوسطه اول، انتخاب رشته سال نهم به دهم را پیش رو دارند. این یعنی بخش زیادی از آینده شما به نتیجه این سال ها بستگی دارد.
البته داشتن یک پایه تحصیلی قوی، مخصوصا در دروس پیش نیاز و ادامه دار در مقطع بالاتر بسیار حائز اهمیت است. ضعف درسی در دروس ریاضی، علوم و ادبیات در مقطع متوسطه اول بعدا شما را در تمامی رشته ها به مشکل می اندازد.
قطعا یکی از چالش های بزرگ پدران و مادران دانش آموزان متوسطه اول به خصوص بعد از مجازی شدن مدارس در دوران کرونا، افت تحصیلی فرزندشان است.
بازیگوشی کودکان در این سنین نیز، باعث کلافگی خانواده ها و همچنین ترس از افت تحصیلی آنها می شود.

شرکت در برنامه های آموزشی فراتر از مدرسه مانند کلاس های زبان، موسیقی، باشگاه ورزشی، یکی از امور رایج افراد در سنین نوجوانی است.

راهکار حل مشکل چیست؟

در این بین بعضی خانواده ها به سراغ روانشناس کودک و برخی دیگر به سراغ مدارس غیر انتفاعی و یا معلم خصوصی دروس متوسطه اول می روند.
اما هیچ کدام از این ها مشکل فرزند شما را به تنهایی رفع نمی کند. رفع این مشکل تنها با اصلاح رفتار مطالعاتی غلط و جایگزینی رفتار صحیح مطالعاتی انجام می شود. فرایندی که نیازمند یک فعالیت تیمی متشکل از مشاور تحصیلی تخصصی متوسطه اول، روانشناس و نیز دبیرهای هر درس است.
پس اگر واقعا می خواهید این مشکل را حل کنید باید به متخصصین مربوطه مراجعه کنید.
اما مشکل این کار، اساسا عدم هماهنگی مشاورین تحصیلی و روانشناسان با دبیر ها و برنامه مدرسه است. چند برنامگی خطرناک تر از حالت اولیه دانش آموز است. چراکه تلاش کردن و نتیجه نگرفتن باعث زدگی از درس می شود.
ورتا پایه گذاری تیمی متشکل از دبیرهای دروس مختلف، مشاورین تحصیلی متوسطه اول و روانشناسان زبده است. تیمی که برای اولین بار اقدام به رفع این مشکل به صورت منسجم و اساسی می کند. این فرایند در گام اولیه باعث رشد تحصیلی فرد و جبران افت های تحصیلی او می شود. همچنین در گام های بعد با انجام برنامه ریزی شخصی سازی، برنامه های مدرسه و نیز کلاس های آموزشی فرد نیز متناسب با توان دانش آموز، رشد می کند.

ورتا با کار تیمی تخصصی سعی در نشان دادن شعار خود به  صورت عملی دارد:

ورتا، در آموزش بی همتا.