کار های روز قبل از آزمون

کار های روز قبل از آزمون

روز  آزمون برای هر یک دانش آموزان روز مهمی ست چرا که دانش آموزان در طول هفته های قبل از آزمون تلاش می کنند و طبق سهمیه بندی های مشخص شده مطالعه می کنند تا بتوانند در آزمون موفق باشند.

یکی از مواردی که باعث می شود با آمادگی بیشتری سرجلسه آزمون حاضر شویم و تاثیر زیادی بر نتیجه آزمون دارد این است که روز قبل آزمون باید چه مواردی را رعایت کنیم تا در آزمون موفق باشیم.

قرار است در این مقاله به طور تخصصی فعالیت های روز قبل از آزمون را زیر نظر بگیریم و آن چیز هایی که حتما باید روز قبل از آزمون انجام دهیم را برای شما بازگو کنیم.

 

مواردی که باید روز قبل از آزمون رعایت کنیم:

 

  1. مورد اول: روز قبل از آزمون سعی کنید فرمول ها رو مرور کنید

یک الی دو روز قبل از آزمون باید سعی کنید فرمول های شیمی و فیزیک و ریاضی رو مرور کنید تا بتوانید روز آزمون بهتر برای خودتون یادآوری کنید.

شما در طول دو هفته ای که زمان داشتید برای آزمون قطعا فرمول ها و نکات را به خوبی مطالعه کرده اید ولی اگر بتوانید روز قبل از آزمون حداقل فرمول ها را یادآوری کنید قطعا برای آزمون دوباره مطالب برای تان مرور می شوند.

شما قطعا در دو هفته ای که مطالعه کردید برای آزمون آمادگی لازم را به دست آورید یکسری از تست ها را نتوانسته اید حل کنید.

اگر بتوانید تست ها را در روز قبل دوباره یادآوری و حل کنید قطعا در آزمون تون تاثیر بهتری می گذارد.

همچنین بخوانید :  بودجه بندی فلسفه و منطق کنکور

 

  1. مورد دوم: نگرشتان برای آزمون مثبت باشد.

سعی کنید از حواشی و چیزهایی که موجب می شود ذهنیت و نگرش شما تغییر کند و منفی شود، دوری کنید.

به جای فکر کردن به موارد استرس زا و ترس آور به موفقیت و چیزهای خوب فکر کنید و باور داشته باشید که شما می توانید در آزمون موفق باشید.

داشتن حس خوب و نگرش خوب تاثیر زیادی بر آزمون شما می گذارد و هرچقدر نگرش شما بهتر باشد، انرژی بالاتری برای آزمون خواهید داشت و می توانید با اعتماد به نفس بالاتری سر آزمون حاضر شوید.

 

  1. مورد سوم : از برنامه سنگین دوری کنید.

روز قبل از آزمون نباید به خودتان زیاد فشار آورید و نباید ساعات مطالعه بالایی داشته باشید.

بسیاری از دانش آموزان فکر می کنند که روز قبل از آزمون باید حسابی درس بخوانند و هر چقدر بیشتر درس بخوانند نتیجه بهتری در آزمون برایشان خلق خواهند شد.

اگر شب قبل از آزمون زیاد مطالعه کنید مطالب حتی در حافظه کوتاه مدت شما نیز نخواهند ماند و فقط استرس شما در شب آزمون بیشتر خواهد شد.

به جای این کار سعی کنید مطالبی که قبلا خوانده اید را مرور کنید تا بهتر در ذهنتان جای گیرد.

اما این باور کاملا اشتباه است و اگر شما روز قبل آزمون به خودتان زیاد فشار بیارید قطعا در روز آزمون نمی تونید به خوبی تمرکز کنید و سوالات رو به درستی پاسخ بدید.

 

  1. مورد چهارم: خواب کافی و تغذیه مناسب داشته باشید.

خیلی باید حواستان به میزان خواب روز قبل از آزمون باشد.

همچنین بخوانید :  MBTI

شما باید شب قبل از آزمون حداقل هشت ساعت بخوابید و با خواب مناسب، در روز آزمون انرژی بالایی داشته باشید.

همینطور تغذیه شما در روز قبل از آزمون هم بسیار مهم است.

شما باید روز قبل از آزمون غذاهای سبک و در عین حال مقوی مصرف کنید تا بتوانید بهتر سر جلسه آزمون عمل کنید و تمرکز بالایی داشته باشید.

شب قبل از آزمون و یا حتی روز آزمون از نوشیدنی ها و خوراکی های کافئین دار دوری کنید و سعی کنید انرژی خودتان را با شیر و خرما بالا ببرید.

همچنین غذای سبک، خواب راحت تری را به همراه می آورد و باعث می شود استراحت شما قبل از آزمون کامل شود.

دقت کنید که سلول ها برای اینکه بتوانند خوب عمل کنند به دو ماده اصلی قند و اکسیژن نیاز دارند.

اگر بتوانید به گونه ای تغذیه کنید که هردو این مواد در غذای شما باشد قطعا تاثیرش را در عملکرد ذهنتان در آزمون خواهید دید.

 

  1. مورد پنجم: سعی بکنید با درس هایی که از آزمون قبلی گرفتید به استقبال آزمون بعدی برید

قطعا شما در آزمون قبلی یکسری نقاط قوت و ضعف داشته اید و بعد از آزمون آنها را تحلیل کرده اید.

بهتر است که روز قبل از آزمون با توجه به تحلیل آزمون قبل سعی بکنید نقاط قوت و ضعف خودتان را بهتر بشناسید و طبق آن تلاش کنید که در آزمون بعدی بهتر ظاهر شوید.

با این کار می توانید به راحتی هر آزمون از آزمون قبلی بهتر شوید و پله به پله سطح خودتان را برای کنکور بالاتر ببرید.

همچنین بخوانید :  مباحث مهم سال دهم تجربی

 

سخن پایانی ورتا ( کار های روز قبل از آزمون )

ما تلاش می کنیم که در سال کنکور با آزمون دادن سطح خودمان را بالاتر ببریم و این کار را آنقدر تکرار کنیم که در آزمون اصلی یعنی کنکور خیلی خوب عمل کنیم و نتیجه ی خوبی را رقم بزنیم.

اما باید برای بالا بردن مهارتمان در آزمون ها و بهتر شدن تدریجی یکسری کار ها را انجام دهیم و یکسری از کارها را انجام ندهیم.

ما در تیم ورتا تلاش کردیم که تمامی مواردی که شما برای آزمون ها لازم دارید را نام ببریم و کاری کنیم که بتوانید در آزمون ها بهترین نتیجه را بگیرید.